Program 2024
Dag 1 - 19. mars
Programmet oppdateres løpende
08:00 - 09:00
Registrering - kaffe og te
- Møt bedrifter i stand området for nettverksbygning og mingling
09:00 - 09:10
Åpning av Modifikasjonskonferansen 2024
- Komiteformann Lars Sem - Director MMO Wood Group
09:10 - 09:30
Status Drift, vedlikehold og modifikasjoner på norsk sokkel
- Markus Nævestad - Partner, Rystad Energy
09:30 - 10:00
Equinor presenterer porteføljen
- Jørgen Tjore - Manager Supply Chain Management - Category Manager Maintenance & Modifications
10:00 - 10:20
Veikart til suksess – modifikasjoner i Aker BP og Skarv
- Tom Storvik - VP Projects – Skarv, AkerBP
10:20 - 10:40
Vår Energi presenterer porteføljen
- Inge Bjørkevoll - VP Modifications Projects
10:40 - 11:10
Pause
11:10 - 11:30
ConocoPhillips
- Ingvild Knoph Holtan, Manager GEA Modifications
11:30 - 11:50
Aibel
- John Inge Førland - VP M&M FA
11:50 - 12:10
Aker Solutions
- Mariann Nilsborg - Sustainability Manager Life Cycle
12:10 - 12:45
Paneldebatt
- Jørgen Tjore (Equinor), Tom Storvik (AkerBP) og John Inge Førland (Aibel), Mariann Nilsborg (Aker Soiutions)
12:45 - 13:45
Lunsj
- Lunsj etterfulgt av nettverksbygging og mingling i utstillerområdet
13:45 - 16:30
Hvordan samarbeid mellom leverandører og kunde skaper merverdi.
13:45 - 14:05
Bilfinger
- Leif Helge Eriksen - Director Business Development & KAM
14:05 - 14:25
Beerenberg
- Ole Christian Thømt - VP Maintenance, Modifications & Operations
14:25 - 14:440
Kaefer
- Sigve Aabø - Vice President Business Development
14:40 - 15:00
FLX Equinor
- Ketil Rongved - VP FLX Prosjekter (Norsk Sokkel)
- Line Budsberg - Leder for FLX - Apply
15:00 - 15:30
Pause
15:30 - 15:45
Rundbordsdiskusjon
15:45 - 16:30
Paneldebatt - Hvordan samarbeid mellom leverandører og kunde skaper merverdi
- Sigve Aabø (Kaefer)
- Leif Helge Eriksen (Bilfinger)
- Ketil Rongved (Equinor)
- Ole Christian Thømt (Beerenberg)
19:00 - 23:00
Middag med underholdning av Terje Sporsem
- Aperitif & middag
Dag 2 - 20. Mars
08:00 - 09:00
Registrering - kaffe og te
- Møt bedrifter i stand området for nettverksbygning og mingling
09:00 - 09:05
Intro dag 2
- Komiteformann Lars Sem - Director MMO Wood Group
09:05 - 12:35
Incentiver og ambisjoner - hvordan lykkes sammen
09:05 - 09:20
Worley Rosenberg
- Nils Arne Hatleskog - COO
09:20 - 09:35
IKM Gruppen AS
- Øystein Stjern - Visekonsernsjef, IKM Gruppen AS
09:35 - 09:50
Moreld
- Nine Andresen, VP Maintenance/Modifications
09:50 - 10:10
Wood
- Henrik Melsom, Managing Director, Wood Norway
10:10 - 10:25
Rundebordsdiskusjoner
- TBA
10:25 - 10:55
Pause
10:55 - 11:15
OKEA presenterer porteføljen
- Gry Anette Haga, VP Modifications/Commissioning
11:15 - 11:35
Skalerbarhet = Konkurransekraft
- Stine Løvfall Setsaas - EVP CONTRACT & COMMUNICATION TS Group AS
11:35 - 11:55
Insentiver i kontrakter
- Christopher Sveen, partner i advokatfirmaet Haavind
11:55 - 12:30
Paneldebatt
- Nine Andresen (Moreld)
- Marta Vabø (OKEA)
- Øystein Stjern (IKM)
- Christopher Sveen (Advokatfirmaet Haavind)
12:30 - 12:35
Avslutning Modifikasjonskonferansen 2024
- Komiteformann Lars Sem - Director MMO Wood Group
12:35 - 13:35